Add your content here
Add your content here

Czy potrzebuję kremu do twarzy?

 

Wybierając krem guam kosmetyki do pielęgnacji twarzy, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Powinieneś zacząć od poznania różnicy między nawilżaczem a tonerem. Powinnaś również wiedzieć, czy krem zawiera olejki, retinoidy, czy jedno i drugie. Najlepiej byłoby używać tylko jednego typu. Są jednak wyjątki. Toniki świetnie sprawdzają się w przypadku suchej skóry. A jeśli masz tłustą skórę, powinieneś unikać tłustych lub tłustych produktów.

Pierwszym krokiem w każdej rutynie pielęgnacji skóry jest umycie twarzy. Po oczyszczeniu użyj toniku, aby usunąć nadmiar makijażu. Upewnij się, że używasz tego samego środka czyszczącego, którego używałeś rano. Możesz również użyć toniku, aby zrównoważyć poziom pH skóry przed nałożeniem cięższej formuły. Tonik można nakładać na twarz rano i wieczorem, dzięki czemu możesz wybrać, który z nich zastosujesz na noc.

Toniki to płyny na bazie wody, nakładane na skórę po oczyszczeniu. Użyj bawełnianej kulki lub szmatki, aby je nałożyć. Możesz również użyć toniku przed innymi zabiegami pielęgnacyjnymi bez spłukiwania. Tonery zawierają dodatkowe składniki aktywne. Jeśli cierpisz na trądzik, poszukaj tonerów zawierających hydroksykwasy, które skutecznie zwiększają obrót komórkowy. Jeśli masz suchą skórę, poszukaj toników nawilżających, które mogą zawierać glicerynę i kwas hialuronowy.

Używanie tonera jest ważne bez względu na rodzaj skóry. Toniki pomagają zrównoważyć pH skóry i usuwają nadmiar sebum, a środki ściągające są silniejsze i ograniczają produkcję sebum. Tonery mogą być również używane jako wstępne oczyszczanie zapobiegające pojawianiu się trądziku. Jeśli szukasz toniku, poszukaj takiego, który zawiera oczar wirginijski, rumianek lub witaminę E. Po nałożeniu tonera należy delikatnie wklepać go w skórę.

W zależności od rodzaju skóry możesz potrzebować innego kremu do twarzy legginsy push up niż następna osoba. Jeśli masz suchą skórę, bogatsza formuła może być dla Ciebie lepsza niż ta, która jest lżejsza i nie ma zapachu. Jeśli masz tłustą skórę, poszukaj alternatyw bezolejowych. Możesz również użyć toniku na skórze, aby ją uspokoić i wygładzić. Tonery mogą również uzupełniać składniki odżywcze i zmniejszać suche plamy i zaczerwienienia.

Wybierając retinoid w produkcie do pielęgnacji twarzy, należy pamiętać, że niektóre osoby są wrażliwe na retinoidy, więc warto zacząć używać go oszczędnie. Nakładanie retinolu na skórę dwa razy dziennie, trzy razy w tygodniu lub co drugą noc może powodować zaczerwienienie, więc zacznij od niższego stężenia i stopniowo kieruj się w górę. Ważne jest, aby po zastosowaniu retinolu nosić krem rozstępy przeciwsłoneczny, aby zapobiec podrażnieniom.

Retinoidy w kremach do pielęgnacji twarzy występują w różnych stężeniach, od 0,0015 procent do 1 procent. Wyższe stężenia są zwykle stosowane tylko przez osoby, które nie mają wrażliwej skóry. Podczas gdy retinol jest użyteczny dla prawie każdego, wyższe stężenia mogą powodować podrażnienie. Odpowiednie stężenie pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty i zminimalizować podrażnienia. Poniższa tabela przedstawia zalecane stężenie retinolu w kremach do pielęgnacji twarzy propolis.

Retinol znajduje się w produktach na receptę i OTC. Jednak nie są tak skuteczne, jak te znajdujące się w produktach na receptę. Ogólnie rzecz biorąc, kremy OTC zawierają słabszy retinol i nie są tak drażniące. Z tego powodu możesz chcieć wybrać produkt z retinolem OTC, jeśli masz wrażliwą skórę. Ale pamiętaj, aby przeczytać etykietę przed zakupem.

Chociaż olejki do twarzy można mieszać z kremem nawilżającym, mają one również swoje miejsce w Twojej rutynie. Poniżej wymieniono dwie metody stosowania olejków do pielęgnacji twarzy. Wybierając odpowiedni olejek do twarzy dla swojego rodzaju skóry, wiedz, jaki rodzaj chcesz zastosować. Jeśli olej nie należy do swojej kategorii, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak go używać. Możesz nawet znaleźć kilka olejków do twarzy, które dobrze ze sobą współpracują. Oto, co musisz wiedzieć!

Przede wszystkim olejki są napakowane składnikami odżywczymi i kwasami tłuszczowymi, dzięki czemu mogą odżywić Twoją skórę. Doskonale chronią również skórę i pomagają budować ochronną warstwę lipidową. W przeciwieństwie do wielu innych produktów, olejki są niezwykle przystępne cenowo. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy stosować olejek do twarzy w połączeniu z innymi produktami do pielęgnacji skóry. Trochę to długa droga! Stosowane zgodnie z zaleceniami olejki mogą pomóc zredukować zmarszczki i zapewnić natychmiastowe nawilżenie.

Podczas gdy niektóre olejki są czysto nawilżające, inne mają właściwości przeciwstarzeniowe, takie jak olej z dzikiej róży. Inne zawierają przeciwutleniacze i pomagają chronić przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Podczas gdy niektóre olejki do twarzy mają wyższe stężenie przeciwutleniaczy niż inne, związki te nie tylko nawilżają skórę. Możesz nawet wybrać taki z witaminą E i olejem z wiesiołka. Możesz również użyć olejku do twarzy zawierającego naturalną witaminę E, która może również chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji twarzy, ważne jest, aby znaleźć środek oczyszczający wolny od parabenów. Chociaż nie ma organu regulacyjnego, który ściśle reguluje parabeny, wielu dermatologów zaleca stosowanie produktów bez nich. Wiadomo, że te składniki negatywnie wpływają na zdrowie. FDA nie wydała jeszcze żadnych zasad regulujących ich stosowanie. Na szczęście kilka marek zaczęło wytwarzać produkty bez parabenów. Poniższa lista przedstawia niektóre z najwyżej ocenianych.

Niezależnie od marki parabeny to niebezpieczna substancja naśladująca żeński hormon estrogen. Promują również rozwój komórek nowotworowych w skórze. Parabeny można znaleźć w wielu głównych markach produktów do pielęgnacji włosów i skóry. Używanie produktu zawierającego parabeny może spowodować poważne uszkodzenie skóry. Wybierz produkt z listą składników bez parabenów, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry.

Poszukaj środka do demakijażu twarzy, który nie zawiera parabenów. Parabeny to grupa chemikaliów stosowanych w kosmetykach w celu wydłużenia okresu przydatności do spożycia i uchronienia produktów przed bakteriami. Te składniki nie tylko uszkadzają skórę, ale także zaburzają gospodarkę hormonalną organizmu. Może to wpływać na płodność, wyniki porodów, a nawet powodować raka. Znaleziono je również w organizmach morskich, w tym koralowcach.

Istnieje wiele sposobów leczenia różnych typów skóry, ale najlepszym sposobem na określenie, które produkty do pielęgnacji twarzy są dla Ciebie najlepsze, jest poznanie swojego typu skóry. Skóra tłusta i sucha są normalne. Osoby ze skórą mieszaną mają suche plamy na twarzy i tłuste plamy na policzkach. Pielęgnacja tego typu skóry może być trudna, ponieważ różne części twarzy wymagają różnych rodzajów produktów. Na szczęście istnieją pewne ogólne zasady dotyczące pielęgnacji obu rodzajów skóry, a także różnorodne produkty do pielęgnacji twarzy zaprojektowane specjalnie dla tego typu skóry.

Najbardziej podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla tego typu skóry jest wybór środka do demakijażu, który będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry. Mycie twarzy usunie martwy naskórek, a krem nawilżający pomoże uniknąć zatykania porów. Najlepszy balsam do skóry normalnej ochroni również Twoją skórę przed promieniami słonecznymi UV. Aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach pielęgnacji twarzy, porozmawiaj ze swoim dermatologiem i użyj odpowiednich produktów.

Istnieje pięć podstawowych typów skóry: sucha, tłusta, normalna, wrażliwa i mieszana. Różnica między tymi typami jest znacząca i może wpływać na rutynową pielęgnację skóry. Dobry produkt do pielęgnacji skóry powinien działać na wszystkich rodzajach skóry, ale różne typy reagują na różne formuły. Zrozumienie rodzaju skóry może ułatwić wybór odpowiednich produktów do rodzaju skóry. Znając swój typ skóry, możesz rozpocząć podróż w kierunku uzyskania pięknej skóry!

Leave a Reply

Your email address will not be published.