Add your content here
Add your content here

Jak wybrać najlepszy krem do twarzy

 

Szukając nowego kremu do twarzy lumispa, możesz się zastanawiać, czego szukać. Oto kilka rzeczy do rozważenia: składniki przeciwstarzeniowe, formuły bezolejowe, SPF o szerokim spektrum i wiele innych. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz dokładnie wiedziała, na co zwrócić uwagę w kremie do twarzy. Skorzystaj z tych wskazówek, aby znaleźć idealny dla siebie. Wybór odpowiedniego kremu nie jest zadaniem niemożliwym, a zaowocuje młodszym wyglądem skóry!

Pierwszą rzeczą, której należy szukać w kremie do twarzy, są składniki, które pomogą Twojej skórze. Możesz mieć suchą skórę i mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego kremu do twarzy. Istnieje wiele niezbędnych składników, których należy szukać, takich jak witamina C i witamina E. Oba są przeciwutleniaczami, które mogą pomóc Twojej skórze w walce z wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami kwas salicylowy. Krem do twarzy zawierający te dwa składniki zapewni Twojej skórze najlepszą pielęgnację.

Chociaż kupowanie kremu do twarzy z kilkoma znajomymi składnikami może być wygodne, niekoniecznie oznacza to, że jest on bezpieczny. Na przykład, chociaż olejek z trującego bluszczu jest uważany za naturalny, nigdy nie należy go nakładać na skórę. W rzeczywistości, jeśli składnik nie jest wymieniony w pierwszych pięciu składnikach, prawdopodobnie nie jest tego wart. W rzeczywistości możesz skończyć z kremem do twarzy, który zawiera tylko niewielki procent tego składnika.

Chociaż mogłeś słyszeć o „świętej trójcy”, produkty do pielęgnacji skóry zawierające te trzy substancje powinny również mieć SPF lub przeciwutleniacz. Te trzy składniki mają kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia i wyglądu Twojej skóry. Dr Shereene Idriss, dermatolog z Nowego Jorku, sugeruje, abyś skupił się na całym obrazie swojego produktu i wybrał taki, który zawiera wszystkie trzy. Najważniejsze składniki znajdują się na górze listy.

Ceramidy to kwasy tłuszczowe występujące naturalnie w komórkach skóry. Stanowią około 50% warstwy zewnętrznej. Pomagają zatrzymać wilgoć i chronić skórę przed wysuszeniem. Ceramidy są również pomocne w zwalczaniu uszkodzeń spowodowanych przez suchość skóry. Ceramidów można szukać w produktach takich jak krem żelowy Neutrogena Hydroboost. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź bibliotekę Insider’s Health Reference.

Chociaż na rynku dostępnych jest obecnie wiele składników przeciwstarzeniowych, niektóre z nich mogą nie być konieczne. Na przykład kolagen to białko zbudowane z aminokwasów, które nadaje strukturę i teksturę Twojej skóry. Z drugiej strony elastyna jest białkiem tkanki łącznej, które pomaga skórze odzyskać równowagę. Udowodniono, że oba rodzaje białek zmniejszają oznaki starzenia. Inne składniki to ekstrakt z zielonej herbaty i kwas hialuronowy, które są reklamowane jako silne przeciwutleniacze.

Oprócz nawilżenia skóry, odpowiednie składniki przeciwstarzeniowe mogą również pomóc Twojej skórze w walce ze szkodami środowiskowymi. Kwas hialuronowy, naturalna cząsteczka cukru, pomaga w przyciąganiu wody do skóry i utrzymywaniu jej nawilżenia. Tymczasem kwas glikolowy złuszcza skórę i pomaga zmniejszyć rozmiar i strukturę porów. Aby dowiedzieć się więcej o zaletach tych składników, czytaj dalej!

Chociaż w kremie do twarzy można znaleźć kilka składników przeciwstarzeniowych, należy pamiętać, że rodzaje dostępnych produktów przeciwstarzeniowych znacznie się różnią. Możesz mieć suchą, wrażliwą lub tłustą skórę i będziesz chciał użyć kremu do twarzy lub kremu nawilżającego do twarzy, który zawiera te składniki. Redaktorzy SELF odkryli, że ceramidy są niezbędne do utrzymania wilgotności skóry i działają jako bariera ochronna przed środowiskiem.

Innym składnikiem przeciwstarzeniowym kremów do twarzy jest witamina C. Ten silny przeciwutleniacz może redukować oznaki starzenia, zapobiegając wytwarzaniu szkodliwych wolnych rodników. Może również zapobiegać nadprodukcji melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za ciemne plamy i brązowe plamy. Działanie witaminy C jest tak duże, że metaanaliza 31 badań dotyczących skuteczności witaminy C wykazała, że miejscowe stosowanie może znacznie zmniejszyć oznaki przebarwień spowodowanych ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe.

Kluczową zaletą bezolejowych formuł kremów do twarzy jest to, że zmniejszają one produkcję sebum. Podczas gdy sebum jest istotną częścią naszej skóry, może stać się problematyczne, jeśli produkuje zbyt dużo. Formuły bezolejowe mogą pomóc zmniejszyć przetłuszczanie się skóry i zachować świeży wygląd cery. Te formuły można stosować również na wrażliwą skórę. Aby dowiedzieć się więcej o beztłuszczowych kremach do twarzy, czytaj dalej!

Kremy nawilżające, które nie zawierają oleju, są również znacznie łatwiejsze do nakładania na suchą skórę, co jest szczególnie korzystne dla osób ze skórą trądzikową. Możesz użyć bezolejowego kremu do twarzy jako codziennego kremu nawilżającego, który może być również skuteczny przeciwko promieniom UV. Formuły bezolejowe nie zatykają porów, co oznacza, że nie zatykają porów skóry. Tego typu środki nawilżające chronią również retinol Twoją skórę przed wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami.

Wybór odpowiedniego rodzaju formuły kremu do twarzy może być trudny, jeśli masz bardzo tłustą skórę. Dla osób z suchą skórą gęstsze kremy mogą być zbyt ciężkie lub tłuste. Zamiast tego wybierz lekki krem nawilżający, który wnika w skórę. Można również użyć formuły na bazie wody. Najlepiej sprawdzić etykietę z informacjami o leku przed podjęciem decyzji o kremie do twarzy. Wymienią aktywne składniki, takie jak nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy.

Krem do twarzy SPF o szerokim spektrum działania zapewnia ochronę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB, a także jest doskonałym wyborem dla ciemniejszych typów skóry. Ten rodzaj ochrony przeciwsłonecznej chroni zarówno przed rakiem skóry, jak i przedwczesnym starzeniem się. Oprócz ochrony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi kremy do twarzy o szerokim spektrum działania są również skuteczne przeciwko zanieczyszczeniom i niebieskiemu światłu pochodzącemu z telefonów komórkowych i innych urządzeń. Kremy do twarzy SPF o szerokim spektrum działania zwykle zawierają tlenek cynku, dwutlenek tytanu i witaminę C. Mają również zabarwienie, które może dodatkowo zminimalizować ich działanie.

Kremy do twarzy SPF o szerokim spektrum działania doskonale nadają się do skóry tłustej, ponieważ są lekkie i szybko wchłaniają się w skórę. Ten rodzaj ochrony przeciwsłonecznej jest również nie zatyka porów i wodoodporny przez 40 minut. Niektóre produkty zawierają nawet ekstrakt z lukrecji, który pomaga zapobiegać przebarwieniom oraz estry jojoby, które zapewniają dodatkowe nawilżenie. Ten krem do twarzy posiada aprobatę National Skin Cancer Foundation i zawiera 12% tlenku cynku. Formuła zawiera również przeciwutleniacze, perłowe pigmenty i nie zatyka porów.

Jeśli szukasz kremu do twarzy, który ma nietoksyczną formułę, rozważ te składniki, których należy unikać. Te składniki zostały powiązane z narządami rozrodczymi, rakiem i uszkodzeniem DNA. Oprócz powodowania uszkodzeń skóry, mogą również zaburzać układ hormonalny organizmu. Skąd więc wiesz, które kremy do twarzy są bezpieczne? Oto ściągawka, która pomoże Ci zdecydować. Poniżej wymieniono główne składniki, których należy unikać:

Przeczytaj uważnie etykietę: Lista składników stale się zmienia. Ponieważ marketing odgrywa ogromną rolę w wyborze produktów kosmetycznych, ważne jest, aby zrozumieć, jakie chemikalia nie są dobre dla Twojej skóry. Czerwona lista zawiera również krótkie przewodniki, które pomogą Ci uniknąć chemikaliów budzących obawy w określonych kategoriach produktów. Możesz także filtrować wyszukiwanie według populacji, której dotyczy problem lub wpływu składnika na zdrowie. Po zawężeniu wyszukiwania możesz poszukać produktu zawierającego tylko te składniki, które chcesz.

Triclosan jest znanym środkiem zaburzającym gospodarkę hormonalną. Został powiązany z toksycznością wątroby i negatywnie wpływa na czynność tarczycy u zwierząt. Ta substancja chemiczna jest stosowana w antyperspirantach, ponieważ zabija bakterie powodujące nieprzyjemny zapach i uszczelnia gruczoły potowe. Jednak jest również toksyczny dla skóry i środowiska. Dlatego powinieneś spróbować znaleźć krem do twarzy, który nie zawiera triklosanu i innych potencjalnie niebezpiecznych składników.

Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) destylaty ropy naftowej są uważane za czynniki rakotwórcze. Ludzie, którzy wdychają te chemikalia, są bardziej narażeni na zarażenie się chorobą tkanki łącznej. Parabeny to kolejna powszechna substancja chemiczna występująca w makijażu i samoopalaczach. EPA nie ustaliła limitu ilości tej substancji chemicznej w kosmetykach. Jednak Kampania na rzecz Bezpiecznych Kosmetyków wykryła niektóre produkty z podwójną, a nawet potrójną kwotą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.